Album pro Patricii

Výroba této knížky byla dlouhá a náročná. Vysnila jsem si album, které bude hlavním dárečkem pro naše milé sousedy, kterým se narodila malá princezna jménem Patricia. Chtěla jsem darovat dárek, který zahřeje u srdíčka a bude památkou na první chvilky na tomto světě.

Použila jsem své nejmilejší papíry z dílny Alexandry Renke. Jsou kvalitní, pevné, v nádherných barevných odstínech a s hezkými motivy. Vše jednoduché a moderní. Přišel čas použít i papír s cedulkami s anglickým textem. Z něho jsem vyřízla rámečky, visačky a různá okénka, abych je mohla doplňovat k jednotlivým fotkám. Rodiče žili několik let v Anglii, proto mi tam ty nápisy nevadily. Ale doplnila jsem je i o svoje další, které jsem si vymyslela sama a doplnila tak příběh i českým textem.

Na album padlo spoustu papíru a rámečky jsem vyřezávala mnoho hodin, protože jsou skládány na sebe a různě vrstveny, aby bylo album plastické a alespoň 2D. Kromě rámečků mi dal docela zabrat deštík ze srdíček a z květin, který se na stránkách opakuje a zdobí také desky alba. Ty jsem si také vyráběla od základu z knihařské lepenky o síle 3,5 mm. To je potaženo knihařským plátnem a dále dozdobeno papírem a výřezy.

Byla to hra. Hra myšlenek a plánování. Co kam umístit, jak seřadit fotky, aby pořadí dávalo smysl, čím je ozdobit, aby to vše spolu působilo dobře. Nikdy před tím jsem takovou knížku nedělala, vše je jednou poprvé. A taková knížka doufám nebyla moje poslední. Bylo to hodně práce, ale i zábavy. A čím víc toho bylo hotového, tím víc jsem se nemohla dočkat, kdy už všechno bude svázáno. Práce mně moc bavila. Hlavně díky krásným fotkám. Ta malá žabka je od první chvíle nesmírně fotogenická, stejně jako její bráška. A druhá knížka, kterou vyrobím, bude právě pro něho. Už jsou na cestě papíry s námořnickou tématikou, které na ni s radostí použiji.

Tak AHOOOJ všichni příště.

Vaše Alena