Vánoční hrátky se rzí – 1. díl

Vánoce jsou blizoučko, advent za dveřmi. Nejvyšší čas dodělat přáníčka přátelům a rodině. Dnes vám ukážu, jak udělat přání jednoduché, zato velmi netradiční a zajímavé.

Vlastně k němu není potřeba ani bigshot, pokud nemáte. Ale má to své ale. Tato technika je spíš o barvách a efektu rzi. Já jsem sáhla po značce Pentart, kterou používám na techniku decoupage k domalovávání motivů a pozadí.

Z bílé čtvrtky si připravíme základ, ten můj má rozměry 10,2 x 20,7 mm. Pomocí špachtle naneseme přes šablonu s motivem cihel bílé gesso, ale nedáváme ho po celé ploše, spíše tak 2 až 3 cihličky nad sebou. Pokud se nám cihličky nevyvedly, nevadí. A pokud tuto šablonku nemáme, také se nic neděje. Vezmeme špachtli (pokud ani tu nemáme, pomůžeme si starým příborovým nožem či plastovým příborem, to je na vás) a tahem naneseme nepravidelně silnou vrstvu gessa. které poprášíme práškem ze sady pro efekt rzi a pokapeme klidně všemi tekutými reagenciemi a tím dosáhneme různobarevného rezavého povrchu. Tento efekt vánočním přáním velmi sluší. Takto jednoduše vytvoříme základ, na který po zaschnutí zdobíme. Já jsem už pouze tak nějak ledabyle orazítkovala podklad razítkem sněhové vločky a na ně jsem sněhovou vločku, ale papírovou, nalepila. No a do centra přání jsem už pak pouze pomocí 3D pásky nalepila vystřižený motiv svěže zelené cesmíny. A protože mi hotové vánoční přání připadalo takové večerní, doplnila jsem ještě malinký detail – zlatý měsíc. Myslím, že ten dělá onu pomyslnou tečku a víc už není potřeba zdobit.

Toto přání tedy potřebuje sadu pro efekt rzi. Cena této sady je cca 190 Kč a pokud si ho budete někdy pořizovat, asi to nebude kvůli jednomu přání. U mě to bylo také tak. A pokud jste zvědaví, jaké mám další úmysly s touto sadou, nezapomeňte se brzy vrátit na můj blog. A pokud budete chtít se mnou i rovnou tvořit, už teď si začněte schraňovat prázdné skleničky, budeme je potřebovat.

Do té doby přeji krásný adventní čas s vůní skořice, hřebíčku a jehličí.

Vaše Alena